Najlepsze kluby salsa w Warszawie

Warszawa może poszczycić się bogatą ofertą kulturalną, w ramach której każdy znajdzie coś dla siebie. Na przestrzeni lat taniec salsa zyskał sobie szerokie grono wielbicieli, którzy trenują swoje umiejętności w wyspecjalizowanych klubach. Oto przegląd najlepszych z nich.
1. Salsa Libre
Klub powstał z inicjatywy dwojga tancerzy – Ani Chagowskiej i Marka Domańskiego w 2003 roku. Jest to miejsce, które Warszawie cieszy się największą popularnością. Oprócz zajęć z salsy oferuje też kursy tańca bachata, kizomba i zouka. Ma trzy sale taneczne-kluby, rozmieszczone w różnych częściach miasta. Oprócz tego, członkowie Salsa Libre tworzą pokaźną społeczność kursantów i instruktorów, spotykając się na imprezach poza klubem, organizują wyjazdy taneczne i mają aktywnie działającą grupę na Facebooku. Jak zapewniają organizatorzy – Salsa Libre jest miejscem, do którego można przyjść, nie posiadając jeszcze swojego partnera/partnerki do tańca. Jest to dobre rozwiązanie dla singli i wszystkich tych, którzy chcą w życiu podjąć się rozwijania własnej pasji.
2. Egurrola Dance Studio
Augustin Egurrola wraz z Joanną Szokalską w 1992 roku przy Ośrodku Kultury Ochoty w Warszawie rozpoczęli pracę z grupą młodzieży w ramach Szkoły Tańca Volt. Po latach ciężkiej pracy i kucia talentów, Egurrola dostaje propozycję tworzenia choreografii w nowym programie TVN pt. ”Taniec z Gwiazdami”. Od tego momentu jego kariera nabiera błyskawicznego tempa, a Egurrola Dance Studio staje się marką taneczną rozpoznawaną w całej Polsce. Szkoła oprócz tradycyjnych zajęć ma bardzo bogatą ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży, dzięki czemu jest miejscem, w którym najmłodsi mogą rozwijać swoje taneczne pasje pod okiem najlepszych profesjonalistów. Dodatkowo organizowane są obozy tańca, wyjazdy dla dorosłych, turnieje i imprezy tematyczne. Jest to doskonała propozycja dla osób (niezależnie od wieku), które o tańcu myślą profesjonalnie.
3. Szkoła Tańca Riviera
Szkoła ta ma najstarszą tradycję, bo w ramach szkółki tańca towarzyskiego, została powołana do życia już w 1961 r. Najpierw działała w budynku klubu „Stodoła”, skąd przeniosła się w 2001 r. do sal akademiku studenckiego „Riviera”. Szkoła dysponuje dziesięcioma profesjonalnymi salami tanecznymi z olejowym parkietem dębowym, ułożonym na legarach, dzięki czemu nawet wielogodzinne ćwiczenia nie powodują bólu kolan. Oprócz zajęć salsy, oferuje całą gamę kursów tańca z całego świata – od tango, po breakdance.
4. Salsa Passion
Szkoła ta została założona w 2010 roku i zbiera bardzo dobre opinie wśród swoich absolwentów. Wyróżnia ją luźna atmosfera i bogate grono instruktorów. Grupa trenerów, pod okiem Macieja Aleksandrowicza uczy oprócz salsy kubańskiej i liniowej również bachaty, kizomby oraz rock’n’rolla. Bachata to dominikańska odmiana tańca towarzyskiego, dość romantyczna i uczuciowa, podobna nieco do bluesa. Kizomba to gatunek muzyki oraz styl tańca pochodzący z Angoli, gdzie delikatna, romantyczna nuta przeplata się z rytmami afrykańskimi.