Rodzaje czasu salsy

Podstawowe czasy salsy

Podstawowa liczba jest najczęstszym czasem używanym w salsie. Jest to domyślny czas, w którym będziesz wykonywać wszystkie podstawowe czynności i podczas większości pracy z partnerem.

W „liczeniu podstawowym” czasu salsy, liczymy 1-2-3, 5-6-7. Zwróć uwagę, że nie ma kroku na 4 lub 8? To dlatego, że rytm ruchu jest szybki, szybki, wolny; szybki, szybki, wolny. Liczby 4 i 8 są używane do wyciągnięcia Twojego ruchu i wydłużenia go, umożliwiając pełne wyrażanie „wolnej” części rytmu.

Czas rytmu rdzeniasalsy

Czas rytmu rytmu jest zazwyczaj używany do błyszczenia (gdy puścisz partnera i wykonasz solo). Ponieważ nie będziesz skupiać się na tańczeniu solo jako początkujący, ważniejsze jest, abyś rozumiał tę koncepcję, a nie ją ćwiczył. W taktowaniu rdzenia rytmicznego liczba kroków wynosi 1, 3, 5, 7. W ten sposób twój rytm staje się „wolny, wolny, wolny, wolny”, ponieważ masz 2 pełne liczby, aby ukończyć każdy krok.

Pełne liczenie czasu

Podobnie jak w przypadku rytmu bicia, pełny czas liczenia jest zwykle używany podczas wykonywania kroków w pojedynkę (inaczej „połysk”) w salsie. Pełna liczba pojawia się, gdy tancerz wykonuje wszystkie czynności: 1-2-3-4-5-6-7-8. W rezultacie rytm staje się „szybki, szybki, szybki, itp.” Doskonałym przykładem pełnego zliczania czasu jest taniec Merengue, w którym każdy krok się liczy, zmieniając lewą i prawą stopę na każdym kroku. Jest to łatwiejsza forma tańca, tak jak darmowe spiny starburst które pozwala najpierw zapoznać się z gra za darmo i tylko wtedy grać za własne pieniądze. Jesli nauczysz sie tego liczenia kroków tańca, to wszystkie inne metody będą ci bardzo proste.

Synchronizowany czas

salsy

Podobnie do rytmu podstawowego i pełnego czasu zliczania powyżej, synchronizowane taktowanie jest najczęściej używane do robienia błyszczy. Liczba synkopowanych jest zupełnie inna niż reszta czasu salsy, ponieważ są one zasadniczo przerwaniem rytmu. Innymi słowy, są rozmieszczeniem rytmicznych stresów lub akcentów tam, gdzie normalnie by się nie pojawiły.

Co sprawia, że synchronizacja różni się od innych synchronizacji, polega na tym, że obejmuje ona połowę zliczeń i gra w przerwach regularnego rytmu utworu. Typowa liczba synkopowanych może wyglądać tak: 1 – i – 2 – i – 3 – i – 4 … itd.

Salsa Rhythm 1

Jak wcześniej wspomniano, rytm w tańcu salsy odnosi się do ruchu twojego ciała pomiędzy twoimi krokami. Najprostszym sposobem wyjaśnienia tego jest porównanie salsy do merengue. W merengue tancerz podchodzi do każdego uderzenia w tym samym tempie, ale w salsie zmienia się tempo lub rytm:

salsySalsa Rhythm 2

1-2-3, 5-6-7

szybko-szybko-wolno, szybko-szybko-wolno Powolne punkty Salsa Basic sprawiają, że różni się on od wszystkich innych tańców latynoamerykańskich. Nie ma znaczenia, czy zrobisz krok do przodu, czy wykonasz jedną z Podstawy Salsy, jeśli przejdziesz do szybkiego, szybkiego, wolnego rytmu, tańczysz salsę, a nie szybkie szybkie szybkie szybkie rytm Merengue. Szybki, szybki i wolny rytm jest esencją salsy. Mimo to tancerz salsy nadal ma swobodę przełączania się na rdzeń rytmu, pełne liczenie lub synchronizację taktowania, aby grać z muzyką