Co to jest salsa i dlaczego rośnie jej popularność?

Co to jest salsa i dlaczego rośnie jej popularność?

 

Salsa nie jest łatwo zdefiniowana. Co to jest Salsa? Sos, przepis, taniec? Kto wymyślił salsę? Kubańczycy, Puerto rikańczycy? Salsa jest destylacją wielu tańców łacińskich i afro-karaibskich. Każdy z nich odegrał znaczącą rolę w ewolucji. Salsa jest podobna do Mambo, że mają sześciocentymetrowy schemat tańczący przez osiem elementów muzyki. Tańce dzielą te same ruchy.

Taniec jest podzielony przez ta sama hierarchia układów. W Salsie kręcenia stały się ważną cechą, więc ogólny wygląd i uczucie są zupełnie inne od tych z Mambo. Mambo przemieszcza się do przodu i do tyłu, podczas gdy Salsa ma więcej do czynienia z boku.

Co salsa ma do czynienia z Kubą

To nie tylko Kuba – musimy jednak udzielać kredytu Kubie za pochodzenie i kreacji. To tutaj Contra-Danze (krajowy taniec) Anglii / Francji, zwanej później Danzón, która została przywieziona przez Francuzów, którzy uciekli z Haiti, zaczyna mieszać się z Rhumbas pochodzenia afrykańskiego (Guaguanco, Kolumbia, Yambú). Dodaj Són kubańskich ludzi, który był mieszanką hiszpańskiego trubadura (sonero) i afrykańskich bębnów i aromatu oraz tańca partnera rozkwitającego w rytm klastyki.

Dlaczego Salsa staje się tak popularna

Jednym z rodzajów tańca rosnącego popularnością jest Salsa. Jest to bardzo prawdopodobne ze względu na pasjonujące, zmysłowe, prowokacyjne procedury i bliskość tancerzy. To dynamiczny styl tańca o relacjach między mężczyzną a kobietą.

To także pozwala w taneczny wybór do stworzenia licznych pasjonującej historii miłosnej w filmach współczesnych. „Dirty Dancing” z udziałem Patricka Swayze’a przychodzi mi do głowy.

Różne formy Salsy

 

A post shared by Patrycja Banaś (@lejdilouve) on

Salsa można najlepiej zdefiniować jako mieszaninę tańców i kultur pochodzących z końca XIX wieku z kubańskiej muzyki Son. Syn jest hiszpańskim nazwiskiem dźwiękowym. To naprawdę bogata, zróżnicowana forma muzyki latynoskiej, w dużej mierze pod wpływem kultur zachodnich i afrykańskich.

Z biegiem czasu Salsa rozwijała się w różnych wersjach nazwanych po określonych regionach geograficznych, z których one pochodzą. Kilka przykładów tego typu salsy przedstawia się następująco.

Salsa kubańska lub „Salsa” Casino można najlepiej określić jako relacje między tancerzami i tancerkami, które ściśle się drażnią i szydzą sobie nawzajem za pomocą lufowania bioder i ramion w bliskości do siebie, ale bez kontaktu.

Salsa kolumbijska lub „Cali” jest najlepiej znana ze skomplikowanych kroków, obejmujących szybkie kroki wraz z pomijaniem ruchów, a także próbuje utrzymać górną część ciała nieruchoma.

Salsa w stylu Los Angeles to jeden z nowszych typów Salsy, dostosowany do muzyki latynoamerykańskiej z końca dwudziestego wieku. Duża liczba ruchów Salsy, które można zobaczyć w dzisiejszych spektaklach, pochodzi od tego stylu tańca, które może zabrać ze sobą wiele podnośników wraz z innymi fantazyjnymi pracami kaskaderskimi z różnych tańców łacińskich i balowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *